mł. asp. Daniel Szustakowski oraz asp. sztab. Ireneusz Turek fot. policja

Rawicz: Uratowali życie dzięki… BMW

56-letni mieszkaniec Miejskiej Górki połknął pszczołę lub osę pijąc kompot do niedzielnego obiadu. Na szczęście syn, który wiózł go do szpitala, spotkał na swojej drodze policjantów z szybkim BMW…

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pełnią służbę na terenie całego województwa, wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Obecnie wspierają policjantów z Rawicza. 4 października dwóch z nich kontrolowało bezpieczeństwo na terenie tego powiatu oznakowanym BMW. Po godz. 14.00 sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się po jednej z dróg w miejscowości Miejska Górka.

Nagle przy patrolu zatrzymał się samochód, z którego wybiegł mężczyzna, krzycząc i prosząc o pomoc. Z przekazu wynikało, że jego tata wypił kompot, w którym znajdowała się pszczoła lub osa. 56-letni mężczyzna siedzący w samochodzie miał problemy z oddychaniem. Jego stan był na tyle poważny, że mł. asp. Daniel Szustakowski oraz asp. sztab. Ireneusz Turek nie zastanawiali się długo. Od razu przesadzili go do policyjnego BMW i na sygnałach zawieźli do oddalonego o 12 km szpitala w Rawiczu.

Gdy aspirant Szustakowski skupił się na bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala, aspirant Turek cały czas rozmawiał z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, który był w kontakcie z lekarzami. Placówka medyczna była gotowa na przyjęcie pacjenta, po przyjeździe 56-latkiem od razu zajęli się fachowcy. Po ok. 20 minutach pod szpital dojechał syn. Mimo zdenerwowania, nie krył wdzięczności dla policjantów.

Policjanci wrócili do swoich obowiązków. Wieczorem zadzwonił do nich dyżurny i przekazał podziękowania od lekarza ze szpitala w Rawiczu informując, że gdyby nie błyskawiczna interwencja oraz szybki przyjazd, życia pacjenta nie udałoby się uratować.

KWP, el

5 6 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze