Ranny jerzyk pojechał do Ptasiego Azylu w Poznaniu. “Meldujemy, że pomogliśmy”

ranny jerzyk fot. SMMP

“Po tego ptaka przyjedzie Ekopatrol. Zadzwoniłam do nich, mam nadzieję, że pomogą” – karteczkę z takim napisem w kartonie obok rannego jerzyka można było zauważyć przy ulicy Płomiennej w Poznaniu. Strażnicy przewieźli ptaka do Ptasiego Azylu. “Meldujemy, że pomogliśmy” – napisali na swoim profilu społecznościowym.

Pani Magda, podpisana pod notatką, znalazła rannego ptaka i zadzwoniła po ekopatrol straży miejskiej. zabezpieczyła ptaka i – na wszelki wypadek – opisała sytuację. Na szczęście strażnicy z ekopatrolu dotarli na miejsce na czas.
“Na miejscu zastali młodego jerzyka w kartonie – meldujemy, że pomogliśmy – jerzyk został przewieziony do Ptasiego Azylu” – informuje straż miejska na swoim profilu na Facebooku.

Ptasi Azyl mieści się w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu przy ulicy Szydłowskiej 43, z którym miasto ma podpisaną umowę na pomoc chorym lub rannym ptakom.

Jak informują strażnicy miejscy – od początku czerwca interweniowali wobec ptaków 168 razy.
“Te, które pomocy nie potrzebowały, zostały wypuszczone na wolność” – wyjaśniają strażnicy. – “Jeśli były ranne, to pomoc otrzymały w Ptasim Azylu”.

Podziel się: