Ranna policjantka jest w śpiączce. Nadal pilnie potrzebna krew!

Teresa Adamkiewicz fot. policja Poznań

Sierż. Teresa Adamkiewicz z Ogniwa Konnego – Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kilka dni temu odniosła obrażenia podczas służby i trafiła do szpitala. Leczenie trwa i nadal pilnie potrzebna jest krew.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu opublikowała kolejny komunikat w sprawie stanu zdrowia Teresy Adamkiewicz. Policjantka przebywa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.

“Najbliższa rodzina przekazała nam wiadomość, że jej stan jest poważny ale stabilny” – czytamy w nim. – “Teresa przeszła po wypadku kilka operacji i zabiegów. Ma zapewnioną opiekę medyczną świetnych lekarzy i personel szpitala. Nadal jest w śpiączce farmakologicznej, ale jej organizm reaguje na rożne bodźce i czekamy, aż się wybudzi. Dzisiaj przed komendą na ul. Kochanowskiego stanął krwiobus. Wiele koleżanek i kolegów, ale również osób postronnych oddawało krew dla Teresy. Wierzymy, że wyzdrowieje i wróci do pracy, która jest jej wielką pasją”.

Policjantka odniosła obrażenia podczas wyprowadzania konia na padok. Natychmiast przewieziono ją do szpitala, gdzie ma zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną. Nadal jednak bardzo potrzebna jest krew grup ARh- i 0Rh-, dlatego komenda policji zorganizowała akcje oddawania krwi dla swojej koleżanki. Policjanci podkreślają, że można oddawać każdą krew i proszą o zaznaczenie przy oddawaniu, że to dla Teresy Adamkiewicz.

Podziel się: