Radni PiS chcą odwołania Marzeny Wodzińskiej. Rzeczniczka Marszałka: “Po prostu skandaliczne”

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odwołania Marzeny Wodzińskiej, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W tym celu chcieliby oni zwołać nadzwyczajną sesję sejmiku.

PiS zarzuca Wodzińskiej zły nadzór nad szpitalami w Wielkopolsce. Z tego powodu według polityków powinna ona zostać odwołana. Dowodem na jej brak kompetencji mają być częste zmiany personalne w nadzorowanych przez nią placówkach. Prawo i Sprawiedliwość chciałoby zwołania nadzwyczajnej sesji sejmiku, która miałaby się odbyć kilka dni przez regularną sesją. O sprawie pisaliśmy już kilka dni temu. Dzisiaj swoje stanowisko w tej sprawie przesłała nam Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka prasowa Marszałka.

– Radni PiS chcą zwołania sesji nadzwyczajnej w tej sprawie w tygodniu poprzedzającym sesję planową (raptem kilka dni!) doskonale wiedząc, że w tym czasie zarówno Pan Marszałek, jak i Pan Wicemarszałek Jankowiak, ale i Pani Przewodnicząca Waszak przebywają służbowo za granicą – podkreśla Anna Parzyńska-Paschke i dodaje: – Pozostaje mi z przykrością stwierdzić, że takie działanie Państwa Radnych z PiS, próbujących wykorzystać sytuację niemożności uczestniczenia w sesji nadzwyczajnej Radnych z koalicji rządzącej w Sejmiku, jest po prostu skandaliczne. Pokazuje to tylko, że Państwu Radnym z opozycji nie zależy wcale na rzetelnej dyskusji, a jedynie na zorganizowaniu politycznej hucpy, by można ją było sprawnie ograć w mediach. Co już zdążył uczynić Pan Radny Czerwiński w TVP3 Poznań, w chwilę po złożeniu wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tych okolicznościach to przykład przewrotnych i perfidnych działań Państwa Radnych z PiS – podsumowuje rzecznik prasowa Marszałka.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze