Poznań: Marzena Wodzińska powinna zostać odwołana – uważają radni PiS sejmiku

Radni zarzucają jej zły nadzór nad służbą zdrowia w Wielkopolsce i niechęć do dyskusji na temat problemów ze szpitalami. A skoro nie chce rozmawiać, trzeba ją odwołać – uważają.

Jak informuje Radio Poznań, według Zbigniewa Czerwińskiego, szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku, dowodem na nieudolność Marzeny Wodzińskiej są częste zmiany na stanowisku dyrektora departamentu – zmienił się aż trzykrotnie w ciągu roku – a także odrzucanie wniosków PiS o dyskusję na temat stanu służby zdrowia w Wielkopolsce.

Z tych powodów radni PiS chcą zwołania sesji nadzwyczajnej sejmiku, ponieważ wtedy koalicja nie będzie mogła zablokować im dyskusji na temat służby zdrowia i przygotowania uchwały apelującej do marszałka Marka Woźniaka o odwołanie Marzeny Wodzińskiej. Taka jest procedura wymagana w przypadku wniosku o odwołanie członka zarządu.

Radni chcieliby, aby sesja nadzwyczajna odbyła się w najbliższy piątek, zaledwie kilka dni przed planową sesją. Co ciekawe, wybrali termin, gdy marszałek, wicemarszałek i przewodnicząca sejmiku akurat przebywają służbowo za granicą i nie będą mogli wziąć udziału w sesji nadzwyczajnej.

el

Podziel się: