Putin jako Hitler na placu Wolności w Poznaniu

banner z Putinem - Hitlerem na placu Wolności fot. Mariusz Kwaśniewski

Występował już w roli Voldemorta, a teraz jest Hitlerem. Wielki banner przedstawiający Władymira Putina w tej roli zawisł na placu Wolności. „Plac Wolności, Wolne Miasto Poznań:)” – podpisał zdjęcie dziennikarz Mariusz Kwaśniewski, który sfotografował banner i wrzucił do sieci.

Autorami banneru i sprawcami powieszenia go na rusztowaniu w wyjątkowo eksponowanym miejscu jest Partyzantka Miejska, której zawdzięczamy wiele spektakularnych akcji w mieście, komentujących rzeczywistość bez upiększeń, omówień i łagodzenia efektu. W marcu 2021 roku powiesili na budynku Collegium Martineum banner z podobizną posła Bartłomieja Wróblewskiego, ale z paskiem na oczach i podpisem „Rzeźnik Praw Obywatelskich”. Bartłomiej Wróblewski walczył wówczas o to, by zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Natomiast 1 grudnia 2021 roku banner z napisem „Wróblewski wyp…aj” komentował utworzenie Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii z inicjatywy posła Wróblewskiego.

Warto też przypomnieć, że nie tak dawno portret Putina można było zobaczyć na ulicy Hetmańskiej – tam autor, Kawu, przedstawił go jako Voldemorta: potężnego i złego czarodzieja, bohatera książek o Harrym Potterze. Ale tego wizerunku już nie ma. Na jego miejscu widnieje, także namalowany przez Kawu, Wołodymyr Zełenski w roli Harry’ego Pottera, chłopca, który pokonał Voldemorta.

Podziel się: