punkt dla obywateli Ukrainy na dworcu PKP, wojewoda Michał Zieliński fot. WUW

Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy na dworcu w Poznaniu

Wojewoda Michał Zieliński 26 lutego uruchomił na dworcu głównym PKP punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy. To jeden z elementów strategii, którą wojewodowie opracowali wspólnie z MSWiA.

– Punkt nie bez przyczyny znajduje się na dworcu, ponieważ będzie on pierwszym miejscem po przybyciu obywateli Ukrainy do Wielkopolski – wyjaśnia wojewoda. Uzyskają w nim pomoc w zakwaterowaniu oraz wszelkie niezbędne wsparcie i informacje.

Punkt ma być czynny w godzinach od 8.00 do 22.00, ale w zależności od rozwoju sytuacji i pojawiających się potrzeb będzie mógł pracować dłużej, nawet 24 godziny na dobę. Obsługują go pracownicy Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz wolontariusze.

– Jesteśmy gotowi udzielić pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował. W obecnych czasach musimy być solidarni z Ukrainą i pomagać jej obywatelom wszelkimi dostępnymi środkami – podkreśla wojewoda.

W poniedziałek, 28 lutego, zostanie uruchomiona specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy +48 61 850 87 77, która będzie dostępna w godzinach 8.00 – 20.00. Pytania można również wysyłać e-mailem cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl, warto też sprawdzić stronę migrant.poznan.uw.gov.pl/uk, gdzie znajdują się informacje, które mogą być przydatne ukraińskim obywatelom.

Źródło: WUW