Ptasia sobota z Kolektywem Kąpielisko

Ogród Kolektyw Kąpielisko Fot. Sławek Wąchała
Co powinny jeść ptaki? Dlaczego absolutnie nie wolno ich karmić chlebem? Jakich ptaków najwięcej jest w mieście? Wszyscy chętni będą się mogli dowiedzieć w sobotę o 12.00 w ogrodzie Kolektyw Kąpielisko przy parku Kasprowicza.

Arcyciekawe warsztaty dotyczące dokarmiania miejskich ptaków z wykładem o ptasich mieszkańcach miasta poprowadzi Kuba Kotnarowski, specjalista ds. projektów w Centrum Promocji Ekorozwoju i absolwent biologii sp. Ekologia i Zarządzanie Zasobami Przyrody na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie rozpoczął naukę na studiach podyplomowych pt: Odnawialne Źródła Energii – projektowanie, zarządzanie i finansowanie. Uczestnik kursu „Challenges of Sustainable Development” (Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju) Fundacji Sendzimira, AGH w Krakowie oraz University of Florida.

Po wykładzie rozpoczną się porządkowe prace w ogrodzie: naprawa karmnika, przywrócenie do życia domku dla owadów i naprawa błotnej kuchni. O 14:00 natomiast rozpocznie się ogrodowy wernisaż wystawy prac Pawła Kowalczyka „Ptaki z Areny i miasta Poznania”. To kontynuacja pierwszej plenerowej wystawy w ogrodzie Kolektyw Kąpielisko.

– We wrześniu 2017 roku, podczas wernisażu wystawy „Ptaki Areny” powiedziałem, że lista 20 gatunków nie wyczerpuje ptasiej różnorodności w parku Kasprowicza – wyjaśnia sam autor. – Pokazuje tylko te gatunki, które udało mi się sfotografować. Nie pokazuje tych, które uciekły mi z kadru. Nie pokazuje również tych, których nie potrafiłem zobaczyć. Cieszę się, że wystawa „Ptaki z Areny i miasta Poznania” prezentuje zdjęcia kolejnych 7 gatunków ptaków w tym: jemiołuszkę, grubodzioba, dzięcioła zielonego, krogulca, gila, wronę siwą i gawrona. Nadal nie udało mi się sfotografować wilgi, sokoła pustułki, pełzacza ogrodowego, krzyżodzioba sosnowego, dzięcioła średniego i małego, dzwońca, strzyżyka, czyżyka, czeczotki. Gdyby mi nie uciekły sprzed obiektywu, to mógłbym udokumentować obecność 37 gatunków ptaków w parku Kasprowicza.

Wstęp wolny

Kolektyw Kąpielisko, el

Podziel się: