13. Półmaraton Poznań, 19-ty km, październik 2021 Sławek Wąchała

Przez miasto przebiegną uczestnicy półmaratonu. Są zmiany w organizacji ruchu!

Już od rana na wielu ulicach w centrum miasta kierowcy mogą natknąć się na utrudnienia w ruchu. Wszystko z powodu 14. Poznań Półmaratonu, którego uczestnicy o 10.00 wyruszą na trasę.

Półmaratończycy rozpoczną i zakończa swój bieg na Międzynarodowych Targach Poznańskich, przebiegając po drodze przez Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na trasie półmaratonu jest sporo ulic wyłączonych z ruchu. Ze względu na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od godz. 6.00 zamknięta jest zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Bukowskiej, ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga (strefa startu).

Na zamkniętych ulicach funkcjonują śluzy, by umożliwić przejazd przez trasę biegu samochodów, a przede wszystkim miejskich autobusów i tramwajów.
„Żeby ułatwić korzystanie z transportu publicznego zostaną uruchomione dwie tymczasowe linie tramwajowe – nr 98 na Górczynie i nr 99 na Dębcu” – informuje ZTM.

Ale gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzę i tak będzie niemożliwy, co warto brać pod uwagę, ustalając dziś trasę podróży. Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane po przebiegnięciu przez nie ostatnich zawodników, a przywrócenie pełnego ruchu przewidywane jest około godziny 13.30.

Obowiązują następujące ograniczenia w ruchu:

ul. Grunwaldzka – od ul. Roosevelta do ul. Szylinga zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Szylinga do ul. Jugosłowiańskiej ruch w obu kierunkach po jezdni południowej, od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Cmentarnej zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Jugosłowiańska – zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Taczanowskiego – zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Ściegiennego – od ul. Taczanowskiego do ul. Arciszewskiego zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Arciszewskiego do ul. Jarochowskiego ruch po jezdni południowej w kierunku wschodnim,
ul. Arciszewskiego – od ul. Ściegiennego do ul. Hetmańskiej ruch po jezdni zachodniej w kierunku południowym,
ul. Hetmańska od ul. Arciszewskiego do ul. Rolnej – ruch dwukierunkowy po jezdni północnej,
ul. Dolna Wilda – od ul. Hetmańskiej do ul. Piastowskiej zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Piastowska – zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Droga Dębińska – od ul. Piastowskiej do ul. Bielniki zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Bielniki do ul. Królowej Jadwigi ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
ul. Strzelecka – od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kazimierza Wielkiego ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
ul. Garbary od ul. Krakowskiej/Kazimierza Wielkiego do ul. Wielkiej zamknięta dla ruchu pojazdów, od ul. Wielkiej do ul. Solnej ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym,
ul. Solna – ruch w obu kierunkach po jezdni północnej,
ul. Nowowiejskiego – zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Pułaskiego – od ul. Nowowiejskiego do ul. Poznańskiej zamknięta dla ruchu pojazdów,
ul. Roosevelta – od ul. Poznańskiej do ul. Bukowskiej ruch po jezdni wschodniej na północ,
ul. Bukowska – zamknięta od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda.
Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowym wstrzymywaniem ruchu. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami – Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy od strony ul. Długiej.

Infolinia

Informacje na temat zamkniętych ulicy oraz zasad poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc od piątku do niedzieli (1-3 kwietnia) pod nr telefonu: 502 622 438. Koordynator Organizatora udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).
Infolinia czynna będzie dziś w godz. 7.00 – 13.00.