Przerażający wypadek busa wiozącego dzieci. Cztery osoby trafiły do szpitala

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Bus wiozący dzieci do prywatnego przedszkola w Jerzmanowicach w Małopolsce wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, odniosły obrażenia, jedno dziecko wypadło przez okno.

Jak informują strażacy z OSP Jerzmanowice wezwani do wypadku, zdarzenie miało miejsce 17 stycznia około godziny 7.30 w miejscowości Szklary. Bus jak co rano zbierał dzieci z okolicznych miejscowości i wiózł je do prywatnego przedszkola w Jerzmanowicach. Dziś rano warunki drogowe były trudne, a droga śliska – i to prawdopodobnie doprowadziło do wypadku.

„Na miejscu zastano samochód osobowy Renault Trafic, który zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie” – informuje OSP Jerzmanowice na swoim profilu na Facebooku. – „Podróżowało nim łącznie 7 osób, w tym 5 dzieci. Przed przybyciem służb ratunkowych, kierujący pojazdem oraz opiekunka dzieci wraz z osobą postronną pomogli opuścić dzieciom pojazd. Uczestnicy wypadku, oczekując na Zespoły Ratownictwa Medycznego, przebywali w domu, przy którym doszło do zdarzenia. W wyniku wypadku, poszkodowanych zostało dwoje dorosłych i dwoje dzieci, których przetransportowano do szpitala”.

Według wstępnej oceny ratowników medycznych obrażenia, jakie doznali ranni, nie są poważne – także dziecka, które wypadło przez okno. W akcji wzięli udział strażacy z OSP Jerzmanowice, OSP Przeginia, OSP Szklary, OSP Łazy oraz JRG5 Kraków. Na miejscu byli również funkcjonariusze policji, którzy badali przyczyny i okoliczności wypadku. Ruch na drodze w tym czasie odbywał się wahadłowo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: