Promocja na bilety miejskiej komunikacji jeszcze tylko do końca roku!

karta PEKA fot. ZTM

Specjalne bilety „30+3” lub „90+9” są jeszcze w sprzedaży tylko do końca roku – przypomina Zarząd Transportu Miejskiego. Jak dotąd pasażerowie kupili prawie 40 tysięcy promocyjnych biletów.

Miasto Poznań chciało promocją podziękować stałym pasażerom za regularne korzystanie z komunikacji miejskiej – i jak się okazuje, pomysł był trafiony, bo oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Do 27 grudnia ZTM sprzedał ponad 38,5 tysiąca biletów specjalnych na 33 i 99 dni. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyły się wydłużone o bezpłatne 3 dni bilety 30-dniowe, których kupiono 36 541. Sprzedaż promocyjnych biletów kwartalnych „90+9” sięgnęła 2032 od momentu rozpoczęcia promocji.

Bilety „30+3” i „90+9” są dostępne w Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów oraz poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl. Kupując przez stronę należy wybrać możliwość doładowania karty z taryfą od 1.10.2021 r. oraz – w momencie wyboru okresu ważności biletu NALEŻY WPISAĆ: 33 lub 99 (w okienku „wybierz liczbę dni”). Niestety, z przyczyn technicznych nie można ich kupić w biletomatach stacjonarnych.

Bilety promocyjne występują w dwóch wariantach: normalnym i ulgowym. Aby móc kupić i korzystać z biletu „30+3” normalnego lub biletu „90+9” normalnego należy mieć zapisane na karcie PEKA i w systemie uprawnienie do Biletu Metropolitalnego.

Uprawnienie to przysługuje osobom zamieszkałym na terenie Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniem transportowym: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl.

Uprawnienie zapisywane jest w systemie i na karcie w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM po złożeniu Oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego oraz okazaniu pierwszej strony kopii zeznania podatkowego lub kopii poświadczenia odbioru zeznania podatkowego złożonego drogą elektroniczną (UPO) lub zaświadczenia wydanego przez naczelnika danego urzędu skarbowego lub decyzji wydanej przez naczelnika danego urzędu skarbowego.

Z kolei aby skorzystać z biletu „30+3” ulgowego lub biletu „90+9” ulgowego, należy mieć na karcie PEKA i w systemie zapisane uprawnienie do Biletu Metropolitalnego z ulgą. Procedura zapisu jest podobna jak w przypadku Biletu Metropolitalnego, z tą różnicą, że okazać należy również dokument upoważniający do ulgi (np. legitymację ucznia, studenta lub emeryta/rencisty).

Źródło: ZTM