Projekcje prac polskich i ukraińskich artystów na Bramie Poznania (ZDJĘCIA)

Wizualnie dla Ukrainy fot. S. Wąchała

Władimir Putin z krwawymi plamami w miejscu oczu, rosyjski niedźwiedź, który kolejny krok postawi na niebiesko-żółtym klocku… Takie i wiele innych prac można było zobaczyć 5 marca na fasadzie Bramy Poznania.

Od godziny 18.00 fasada Bramy Poznania została rozświetlona projekcją prac artystów, grafików i motion designerów solidaryzujących się z narodem ukraińskim walczącym z rosyjskim atakiem na swój kraj. Projekcję wzbogaciły lasery, które wyświetlały grafiki i piktogramy przygotowane przez grafików.

Całość była częścią projektu „Poznań dla Ukrainy”. W ten sposób miasto i jego mieszkańcy zorganizowali w ciągu jednego dnia festiwal, dzięki któremu od tygodnia popularyzują kulturę i sztukę Ukrainy, której towarzyszy realna pomoc: zbiórki krwi, ubrań, pieniędzy.

„Dlaczego to robimy? Bo nie godzimy się na to, co wydarzyło się 24 lutego i dzieje się nadal” – piszą organizatorzy. – „Bo głośno chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec agresji, chcemy pomóc i okazać wsparcie tak, jak potrafimy. Bo NIE MA NASZEJ ZGODY na agresję i śmierć, na bombardowania, na niszczenie ludziom życia. Na wojnę. Razem mamy siłę – Poznań dla Ukrainy!”.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: