Procesje Bożego Ciała w Poznaniu. Są zmiany w organizacji ruchu!

Procesja Boże Ciało fot. K. Adamska

8 czerwca między godz. 10.00 a 13.00 przez centrum Poznania przejdzie centralna procesja Bożego Ciała. “W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Gdzie będą utrudnienia w ruchu?

“Trasa procesji przebiegać będzie tradycyjnie od kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Strzelecka/Krakowska) i przejdzie ulicami Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Panny Marii na Ostrów Tumski” – informuje ZDM. – “Zakończenie procesji przewidziane jest około godz. 13.00 na placu katedralnym. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna”.

ZDM przypomina także, że centralna procesja nie jest jedyną procesją w mieście – 8 czerwca odbywają się one także w 52 poznańskich parafiach. I w związku z tym mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie kościołów parafialnych w całym mieście.
“Większość procesji zaplanowano w godzinach między 15.00 a 19.00” – podaje ZDM. – “Prosimy o uwzględnienie możliwych utrudnień w planowanych podróżach. Procesje będą zabezpieczane przez Policję, Straż Miejską, Nadzór Ruchu MPK i służby kościelne. Prosimy o zwrócenie uwagi na sygnały służb i czasowe oznakowanie, o rozważne parkowanie pojazdów oraz ostrożność w rejonie procesji”.

Podziel się: