Jacek Jaśkowiak na siłowni fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak zaprasza na siłownię. Dla WOŚP

Jacek Jaśkowiak jak zawsze wspomaga WOŚP – w tym roku zaprosi zwycięzcę aukcji na trening na siłowni. Mniej odważni mogą spróbować wylicytować bluzy z koziołkami, grę Monopoly czy komiksy Kajko i Kokosz w gwarze poznańskiej. 

Prezydent już od wielu lat wspiera Orkiestrę. W zeszłym roku na aukcję wystawił wspólną przejażdżkę rowerem po mieście, a dwa lata temu partię szachów. Teraz proponuje wspólny trening na siłowni. Warunkiem udziału w treningu jest nie tylko wylicytowanie go na aukcji, ale też posiadanie aktualnego unijnego certyfikatu COVID.

Siłownia i inne gadżety

– Moją pasją jest sport, dlatego co roku staram się proponować wspólne, aktywne spędzenie czasu. Tym razem zapraszam na siłownię – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Zrównoważony trening jest bardzo ważny dla ogólnej kondycji zdrowotnej każdego człowieka, a w szczególności osób uprawiających rozmaite dyscypliny – biegaczy, kolarzy czy pływaków. Dzięki ćwiczeniom uruchamiamy i wzmacniamy mięśnie istotne dla naszej sylwetki, układu kostnego i metabolizmu. W ramach treningu zaproponuję swój zestaw ćwiczeń na górne lub dolne partie ciała. Poziom trudności dostosuję do możliwości i stopnia zaawansowania zwycięzcy licytacji.

Oprócz sportowego spotkania prezydent Poznania przekazał też na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka przedmiotów, w tym m.in. bluzy z koziołkami, gry Monopoly czy komiksy Kajko i Kokosz przełożone na gwarę poznańską z autografem tłumacza Juliusza Kubla.

– Szybko postawiona diagnoza może zapobiec dalszemu rozwojowi chorób oczu, a nawet uratować wzrok. Dlatego tak ważne jest, aby lekarze byli wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający odpowiednią opiekę nad małymi pacjentami. Razem możemy wesprzeć okulistykę dziecięcą w Polsce i ocalić zdrowie wielu osób. Gorąco zachęcam do udziału w aukcjach – mówi Jacek Jaśkowiak.

Kajko, Kokosz, rzeźby, bluzy i gry

Fani historii rysunkowych będą mogli wygrać na aukcji 2 egzemplarze komiksu Kajko i Kokosz z autografem tłumacza Juliusza Kubla, który przełożył przygody popularnych bohaterów z języka polskiego na gwarę poznańską. To perełka dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Młodszym czytelnikom pozwoli poznać, a starszym przypomnieć sobie tę niezwykle charakterystyczną dla mieszkańców Poznania i okolic gwarę.

Do zdobycia jest także 5 unikatowych rzeźb, wykonanych przez artystów podczas pierwszej edycji Poznań Wood Festival 2021, 4 bluzy z koziołkami, których trykające się rogi układają się w kształt serca. Autorem grafiki jest Kubańczyk Erick Ginard, który w 2020 roku wziął udział w międzynarodowym konkursie „Poznań na plakacie”, a także 6 egzemplarzy poznańskiej edycji Monopoly z autografem Jacka Jaśkowiaka. Planszówka jest mocno osadzona w przestrzeni i realiach miasta. Nawiązania do gwary, poznańskich zwyczajów i tradycji sprawiają, że to gra obowiązkowa dla wszystkich poznaniaków i turystów zakochanych w stolicy Wielkopolski.

Przedmioty przekazane przez prezydenta Poznania będzie można licytować stacjonarnie – podczas finału WOŚP na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej lub – już teraz – online. Wszystkie aukcje WOŚP odbywają się na platformie Allegro, sportowe spotkanie jest wystawione w ramach aukcji „Rzeczy od serca”.

Przypomnijmy, że 30. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. Tym razem celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Całkowity dochód przekazany zostanie na konto WOŚP.

Źródło: UMP