Prezydent Jaśkowiak o przemawianiu przed Tuskiem: „Jak support przed U2”

Donald Tusk, Święto Konstytucji 3 Maja fot. K. Adamska

Prezydent Jacek Jaśkowiak podziękował liderowi PO Donaldowi za obecność w Poznaniu podczas obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. „Przemawiać przed takim mówcą to jak support przed koncertem U2” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Poznania.

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbywały się wczoraj na placu Wolności. Przemawiał prezydent Jacek Jaśkowiak, a po nim zabrał głos Donald Tusk, owacyjnie witany przez poznaniaków.

– To Święto Konstytucji 3 Maja ma wyjątkowy charakter – mówił wczoraj Donald Tusk. – Tak po prostu, po ludzku trzeba wszystkim przypomnieć, że jest ono świętem Polski, wszystkich Polski i Polaków, ale jak spojrzymy w przeszłość, w detale tej historii, to także Ukrainki i Ukraińcy mają prawo świętować ten dzień.

„Donald Tusk, dziękuję za wizytę w Poznaniu, rozmowę i uświetnienie naszych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja” – napisał Jacek Jaśkowiak na swoim profilu na FB. – „Dla mnie to był zaszczyt, ale też i stres, bo przemawiać przed takim mówcą to jak support przed koncertem U2. Zadanie niełatwe, szczególnie, że przemyślenia mieliśmy bardzo podobne. Wobec dramatów, jakie dzieją się za naszą wschodnią granicą, trudno jednak, by było inaczej. Dziś w naturalny sposób wszyscy jesteśmy myślami z Ukrainą, co skłania nas do jeszcze większej troski o nasz kraj i refleksji na temat problemów i zagrożeń, którym musimy pilnie stawić czoła”.

https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak/posts/542934150530589

Podziel się:

Ostatnio dodane: