Pracownikowi teatru będzie przysługiwała rolka papieru toaletowego na tydzień. Będzie ją mógł odebrać u sprzątaczki

Polski Teatr Tańca PTT ul. Taczaka fot. Sławek Wąchała

Polski Teatr Tańca w Poznaniu wystosował maila do swoich pracowników, informując ich, że wprowadza reglamentację papieru toaletowego i każdemu pracownikowi będzie przysługiwała rolka na tydzień. Będzie ją mógł odebrać u sprzątaczki.

“W związku z nadmiernym i nieuzasadnionym zużyciem środków higienicznych (papier toaletowy) na wszystkich piętrach, zostaje wprowadzony limit 1 rolki na 1 osobę na okres tygodnia. Zaistniała sytuacja jest pokłosiem niestosowania się do polityki racjonalnego użytkowania dostępnych środków higienicznych w całym teatrze pomimo sygnałów, że zużycie jest niewspółmierne do ilości osób i potrzeb do jakich stosowane są środki higieniczne” – czytamy w piśmie (pisownia oryg.).

Mail zrobił furorę w mediach społecznościowych, w których udostępniło go wiele osób, choć sporo z komentujących powątpiewało, czy to prawda, czy też może to tylko niewybredny dowcip. Radio Poznań postanowiło zapytać o to Iwonę Pasińską, dyrektorkę PTT.

Dyrektorka potwierdziła wprowadzenie limitów, wyjaśniając to kradzieżami papieru z toalet – w ciągu dwóch godzin z łazienek teatru znikło aż 26 rolek! Teraz każdy pracownik dostaje przydziałową rolkę raz w tygodniu od sprzątaczki, trzyma ją w swojej szafce – i problem zbyt szybkiego znikania papieru toaletowego się skończył.

Podziel się: