ukradziony drut fot. policja Września

1408 kilogramów drutu o wartości 25 tysięcy złotych – tyle właśnie ukradł jeden z pracowników z wrzesińskiej firmy przez 9 miesięcy. Sprawca usłyszał 19 zarzutów!

8 grudnia 2021 roku Komenda Powiatowa Policji we Wrześni została powiadomiona o kradzieży drutu aluminiowego z jednej z firm, mającą swoją siedzibę przy ulicy Sikorskiego we Wrześni. Do przestępstwa doszło między marcem a listopadem 2021 roku.

Podczas wszczętego dochodzenia okazało się, że wartość strat wyniosła ponad 25 tysięcy złotych, a sprytny złodziej z siedziby firmy wywiózł 1408 kilogramów drutu aluminiowego. Oczywiście nie zrobił tego jednorazowo: śledztwo wykazało, że regularnie okradał firmę od 9 miesięcy.

Po zgromadzeniu odpowiedniego materiału dowodowego 11 stycznia wrzesińscy policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali sprawcę tych kradzieży. 39-latkowi zostało postawionych 16 zarzutów kradzieży oraz 3 oszustwa na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Wrześni przyznał się do wszystkich zarzutów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W związku z tym prokurator przedstawił łączny wymiar kary w postaci: 1 roku i 4 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne, obowiązek naprawienia szkody oraz pokrycie kosztów sądowych.

Źródło: KPP Września