Poznańska firma zwalnia pracowników. 150 osób!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Poznańska firma technologiczna Netguru poinformowała o zwolnieniu około 150 pracowników i współpracowników. Powodem są zmieniające się warunki biznesowe i wyzwania, którym firma musi sprostać.

Jak informuje portal „wirtualnemedia”, decyzję firma podała na swoim profilu w serwisie „gowork”, ale potwierdziła później, że to jej oficjalne stanowisko. Zwolnienia były konieczne ze względu na zmiany otoczenia biznesowego i przygotowaniem firmy do nowych wyzwań.

Redukcje dotyczą wszystkich działów firmy, także najwyższego kierownictwa. Jak zapewniają władze spółki, zostały podjęte wszelkie działania, by ten proces był jak najmniej dotkliwy, a osobom zwalnianym zapewnione jak najszersze wsparcie.

Netguru to poznańska firma z oddziałami w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz usługami doradczymi z zakresu tworzenia i rozwoju produktów cyfrowych. Według portalu w końcu 2021 roku zatrudniała na etacie 318 osób, a jej wpływy wzrosły ze 158,4 do 232,1 mln zł. Netguru zarabia głównie na zagranicznych rynkach: w 2021 roku 115,8 mln zł jej zysków pochodziło z krajów spoza Unii Europejskiej, 86,8 mln zł z państw UE poza Polską, a 29,4 mln zł z Polski.

Podziel się:

Ostatnio dodane: