Poznańska drużyna zdobyła mistrzostwo Polski w squashu!

W miniony weekend we Wrocław Squash Club drużyny z całego kraju walczyły o tytuł Mistrza Drużynowych Mistrzostw Polski w squashu. Pierwszy raz w historii puchar tej prestiżowej imprezy wszedł w posiadanie poznanianek!

Złoty medal wywalczyła drużyna 11punkt Girl’s Crew, w której skład wchodzą reprezentantki znanego poznańskiego klubu (11punkt squash klub) mieszczącego się przy ul. Góreckiej 108. Oprócz poznanianek (Natalii Ryfy, Kingi Szymaniak, Małgorzaty Kornowskiej, Aleksandry Surdziel i Zuzanny Dominiak) na czele drużyny gościnnie wystąpiła Anna Serme – Mistrzyni Czech 2019 oraz sklasyfikowana na 69. miejscu na świecie zawodniczka z czeskiej Opawy. W takim składzie pewnie pokonały swoje rywalki z warszawskiego klubu Kahuna w półfinale oraz bydgoskiego klubu SquashPoint w finale.

Klub 11punkt wystawił również męską oraz juniorską drużynę, które zajęły kolejno 7 i 6 miejsce w mistrzostwach. Zespół mężczyzn wystąpił w składzie: Kamil Dominiak, Marek Szymanowski, Dariusz Filipowski, Piotr Kleszcz, Paweł Włodarczyk, Krzysztof Czarnota oraz na czele drużyny gościnnie Daniel Mekbib – Mistrz Czech 2019 i 82. rakieta światowego squasha.

Zespół juniorów wystąpił w składzie: Juliusz Kujawa – do lat 11, Jakub Solawa do lat 13, Maksymilian Celm do lat 17 i Wojciech Dobrzyński do lat 19.

Mat. pras., el fot. mat. pras.

Podziel się: