Poznańscy wolontariusze ostrzelani w Ukrainie. Stan jednego z nich jest poważny

ostrzelany bus fot. A. Heraszczenko TT

Dwaj wolontariusze z Poznania zostali ranni podczas rosyjskiego ostrzału na wschodzie Ukrainy, do którego doszło 16 marca. Ostrzelany został ich bus. Obaj są już w szpitalu, stan jednego z nich jest poważny.

O ostrzale busa z Polakami poinformował 18 marca na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy: „Rosyjski pocisk trafił w autobus polskich wolontariuszy, którzy przywieźli pomoc humanitarną do Czasiw Jar. Dwóch ochotników zostało rannych. Jeden z nich został ewakuowany do szpitala w Dnipro przez Centrum Ratowania Życia. Życzę obu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia”.

Obaj ranni są już w szpitalu daleko od linii frontu, w Dnipro – o tym z kolei poinformowała inicjatywa Nehemiasz, z ramienia której wolontariusze zawieźli dary do Ukrainy. Ostrzał busa miał nastąpić na ostatnim postoju, już podczas powrotu po przekazaniu darów.

Minister Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że jeden z wolontariuszy jest lżej ranny, drugi ciężej. Stan cięzej rannego jest stabilny, choć poważny. Gdy tylko będzie to możliwe, zostanie przewieziony do Polski na dalsze leczenie, jak zapewnił, dzięki mechanizmowi współpracy w opiece nad rannymi, jaki wypracowały Polska i Ukraina. Na razie Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej jest w stałym kontakcie z lekarzami ze szpitala, w którym przebywa ranny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: