Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości

Podczas gali przedstawiono tegorocznych Poznańskich Liderów Przedsiębiorczości 2019. Uroczystość odbyła się w ramach Poznańskich Dni Przedsiębiorczości – wielkopolskiego święta biznesu, które potrwa do 12 maja.

W tym roku tytuł zwycięzcami konkursu były spółki Travel Manager, Akademia Słońca, MW Concept i Modertrans. – Konkurs ma pomóc w utrwaleniu pozycji na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym tym przedsiębiorcom, którzy wyróżniają się w Wielkopolsce – mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. – Rozstrzygany jest w czterech kategoriach: średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw oraz startupów. Ten podział nie jest przypadkowy – zdarza się, że firmy, które w trzech pierwszych kategoriach zdobywają tytuły Liderów Przedsiębiorczości, stają się później inspiracją dla przyszłych startupów.

Zwycięzców wybiera Kapituła, w skład której wchodzą eksperci oraz przedstawiciele miasta i powiatu poznańskiego.

– W konkursie o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości warto brać udział nie tylko ze względu na prestiż, który zapewnia znakomite grono dotychczasowych laureatów – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański. – Ważne jest też to, że tego tytułu nie można kupić, a nasz partner merytoryczny – firma Grant Thornton – skrupulatnie i uczciwie pomaga Kapitule wybrać najlepszych.

W kategorii “Startup” Liderem Przedsiębiorczości została w 2019 roku spółka Travel Manager Sp. z o. o (Hotailors). Hotailors to platforma internetowa wspomagająca planowanie podróży służbowych, rezerwowanie hoteli i biletów, akceptację kosztów przez przełożonych oraz przygotowanie do poprawnego rozliczenia. Narzędzie oparte jest na sztucznej inteligencji, dzięki czemu podróżujący otrzymują tylko spersonalizowane oferty pobytu i transferu.

W kategorii Mikroprzedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została Akademia Słońca Krzysztof Frąszczak – spółka, która od 9 lat zajmuje się wprowadzaniem rozwiązań w zakresie OZE na terenie całego kraju. Oferuje kompleksową obsługę inwestycji w zakresie autonomicznego oświetlenia, wykorzystującego technologię fotowoltaiczną.

W kategorii Małe Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka MW Concept. Spółka jest twórcą systemu eSesja, największego w Polsce systemu informatycznego do kompleksowego zarządzania pracami rady miasta, gminy i powiatu. Służy on do elektronicznego obiegu dokumentów, obsługi głosowań przy użyciu urządzeń mobilnych, zarządzania dyskusją oraz umożliwia transmisję obrad na żywo.

W kategorii Średnie Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka Moderntrans. Zajmuje się produkcją tramwajów i wózków tramwajowych. W swojej ofercie ma tramwaje wysokopodłogowe Moderus Alfa, częściowo niskopodłogowe Moderus Beta oraz najnowocześniejsze niskopodłogowe Moderus Gamma. Spółka świadczy również usługi remontów i naprawy tramwajów i autobusów.

Autor: UMP op. SS

Dodaj komentarz

avatar