Poznań: Życie z koronawirusem. Wypełnij ankietę!

Niektórzy są objęci kwarantanną, inni normalnie chodzą do pracy, jeszcze inni kłócą się z rodziną. Jak reagujemy na pandemię? Naukowcy z Wydziału Socjologii UAM postanowili to zbadać.

Czy podczas pandemii niepokoimy się o swoje zdrowie i zdrowie naszych najbliższych? Czy częściej gramy w planszówki? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu? Odpowiedzi na te pytania pomogą socjologom z UAM w naukowej obserwacji obecnej rzeczywistości.

– Socjologiem się jest, a nie bywa – podkreślają uniwersyteccy naukowcy – Dlatego w obliczu trosk i niepewności, mimo wielu nowych wyzwań i obowiązków, cześć pracowników i doktorantów stara się na bieżąco gromadzić informacje na temat radzenia sobie ludzi w tych niecodziennych okolicznościach – wyjaśniają.

Na stronie Wydziału Socjologii dostępne są dwie ankiety: dotycząca życia codziennego oraz na temat opinii i postaw Polaków wobec koronawirusa. W pierwszej znajdują się pytania o nasze codzienne czynności i zmiany z nimi związane, a także prośba o ocenę naszych odczuć czy zachowań innych ludzi. Druga ankieta zawiera kilka pytań na temat sytuacji gospodarczej oraz działania państwa w obliczu pandemii.

Ankiety może wypełnić każdy, są całkowicie anonimowe. Wyniki zostaną wykorzystane zbiorczo w postaci obliczeń statystycznych oraz publicznie udostępnione.

A my będziemy mieć miłe poczucie, że przyczyniliśmy się do rozwoju polskiej nauki, no i spędziliśmy pożytecznie przynajmniej część czasu przymusowego siedzenia w domu…

UAM, el

Dodaj komentarz

avatar