Poznań: Wilk ze Śródki schwytany! Pojedzie do azylu

wilk fot. Zoo Poznań
Nie należy zbliżać się do niego, ale prosimy o powiadomienie zoo o miejscu, w którym się go widziało – apelowało jeszcze dziś rano Zoo Poznań. Około 12.30 wilk został schwytany w okolicy Komornik i A2. Pojedzie do azylu w zoo, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę.

Jak informuje zoo, od tygodnia w okolicach Poznania, głównie gminy Czerwonak, trwają próby odłowienia wilka – tego samego, który był wczoraj widziany w Poznaniu na Bałtyckiej i Gdyńskiej, a później na Bydgoskiej, na Śródce.

„W mediach natychmiast pojawiły się informacje przekazane przez zaniepokojonych mieszkańców, a doniesienia o wilku w centrum Poznania zostają w nich przedstawione jako dowód na naturalną utratę strachu przed człowiekiem tych drapieżników i są łączone z zupełnie innej natury konfliktami na linii człowiek-wilk” – informuje zoo na swoim profilu społecznościowym. – „Osobnik, o którym mowa, jest zwierzęciem, które do niedawna było od szczenięcia przetrzymywane przez człowieka. To nie jest dziki wilk i dlatego nie przejawia typowych dla swojego gatunku zachowań”.

Zwierzę nie jest agresywne wobec ludzi, jednak pracownicy zoo ostrzegają przed zbliżaniem się do niego na tak stresogennym terenie, jakim jest miasto. Proszą też o zawiadamianie o każdym przypadku obserwacji wilka w mieście – a kierowców o szczególna uwagę, ponieważ wilk może się poruszać drogami wzdłuż Warty.

Zoo apelowało, by wszyscy, którzy widzieli zwierzę, kontaktowali się z pracownikiem ogrodu – i apel dał efekty.  Około 12.30 udało się schwytać wilka przy A2.

„Wilk przed chwilą został schwytany w okolicy Komornik i A2” – poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – „Pojedzie do azylu w zoo, gdzie będzie miał najlepszą opiekę. Od kilkunastu dni był widywany w Poznaniu i okolicach. Wszystko wskazuje, że mógł być wychowany przez ludzi, bo podchodził do zamieszkałych domów”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: