Poznań: Znów ruszyły prace przy rewitalizacji brzegów Warty

remont brzegów Warty
Po krótkiej przerwie spowodowanej błędem w projekcie remont brzegów Warty ruszył ponownie. Teraz prace toczą się przy moście Rocha.

Betonowe płyty umacniające brzegi Warty na miejskim odcinku są stopniowo usuwane, a prace przy tym trwają od końca sierpnia. Mają je zastąpić gabiony, czyli druciane kosze napełnione kamieniami i hummusem. Jednak 22 września montaż nowych umocnień został wstrzymany. Okazało się, że w projekcie jest błąd i kosze są układane zbyt blisko wody. Ustawienie ich metr dalej zapewni większą stabilność skarpie brzegowej, co jest istotne zwłaszcza zimą, gdy rzeką płynie kra.

Projekt wrócił do poprawki, a ekipy montażowe czekały, aż zmiany zostaną wprowadzone. Tak się stało i prace już zostały wznowione.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie odcinek między mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny po obu stronach brzegu rzeki i ma się zakończyć do grudnia 2021 roku. To 5 km brzegu, a jego remont obejmuje także infrastrukturę brzegową: tarasy, schody, slipy, wyloty z kanalizacji deszczowej oraz ciąg pieszy po obu stronach brzegu rzeki i elementy cumownicze.

Remont będzie kosztował 30,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło około 85 procent – prawie 26 mln zł. Pozostała część to wkład własny RZGW w Poznaniu (Wód Polskich) i Poznania.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: