Poznań: Zniszczone kosze na śmieci na Deptaku Dębiec

Zniszczone kosze fot. ZZM
Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, dziś w nocy na terenie Deptaka Dębiec, zostały zniszczone kosze na śmieci. ZZM prosi wszystkich, którzy mogliby pomóc w znalezieniu sprawców wandalizmu, o kontakt z policją.

“Sprawcy nie zostali ustaleni” – informuje ZZM. – “Mamy nadzieję, że takie zachowania są rażące nie tylko dla nas, ale także Państwu bliska jest troska o wspólne dobro, dlatego apelujemy abyśmy nie pozostawali obojętni wobec takiego postępowania.
W przypadku wystąpienia podobnych incydentów nie bójmy się i reagujmy – niezwłocznie alarmujmy policję (nr 112 lub 997); przyspieszy to interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu. W ten sposób znacznie ograniczymy akty niszczenia mienia publicznego w przyszłości”.

Przypomnijmy, że deptak był remontowany w 2015 roku: alejka zyskała nową nawierzchnię, posadzono nowe drzewa i krzewy, a wszystko to z budżetu miasta. Deptak znacząco wyładniał, ale już wtedy mieszkańcy Dębca zwracali uwagę, że jeśli się nie zrobi porządku z amatorami taniego alkoholu okupującymi ławki na tym deptaku, to deptak długo ładny nie będzie. Niestety, zniszczenie koszy na śmieci dziś w nocy jest dowodem na to, że mieli rację.

el

Podziel się: