Poznań: Zmieni się organizacja ruchu. Już od jutra

rynek Wildecki fot. L. Łada

Po otwarciu dla ruchu ulicy Wierzbięcice prace modernizacyjne przeniosły się na węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. I to właśnie w tym rejonie od 27 września zmieni się organizacja ruchu.

Zmiana jest spowodowana rozpoczęciem prac rozbiórkowych na węźle rozjazdowym w rejonie ul. Górna Wilda. Wyłączony będzie przejazd tą ulicą w obu kierunkach przez skrzyżowanie z ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Zaplanowane zostały objazdy: dla nadjeżdżających od strony północnej to ul. Dolna Wilda oraz ul. Czajcza, natomiast jadący od strony południowej powinni korzystać z objazdu wyznaczonego ul. Przemysłową i ul. Spychalskiego.

Przejazd z ul. Wierzbięcice w ul. 28 Czerwca 1956 r. będzie możliwy w jednym kierunku, tzn. dla jadących od centrum miasta.

Przebudowa węzła rozjazdowego to kolejny etap inwestycji, która ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Prace rozpoczęły się od modernizacji ul. Wierzbięcice, gdzie kursują już ponownie tramwaje. Po zakończeniu robót na węźle rozjazdowym, inwestycja skupi się na ul. 28 Czerwca 1956 r., gdzie na odcinku do skrzyżowania z ul. Krzyżową i Kilińskiego, podobnie jak na ul. Wierzbięcice, przebudowane zostanie torowisko, jezdnia i chodniki. Pierwsze prace na ul. 28 Czerwca 1956 r. są już prowadzone, ale nie wymagają one na razie wyłączenia ruchu tramwajowego.

Źródło: PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: