Zmiany w organizacji ruchu wokół placu Wiosny Ludów

tymczasowy łuk na placu Wiosny Ludów fot. UMP

Likwidacja łuku torowego przy Kupcu Poznańskim i dojazd do ścisłego centrum wyłącznie tramwajami wahadłowymi. Tak będzie wyglądała organizacja ruchu na placu Wiosny Ludów i wokół niego od 1 sierpnia.

Łuk na skrzyżowaniu placu Wiosny Ludów i Podgórnej od 1 sierpnia już zostanie zdemontowany – jego likwidacja jest konieczna z uwagi na zużycie elementów infrastruktury oraz konieczność wymiany torów na węźle rozjazdowym na pl. Wiosny Ludów, jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego. A trzeba to zrobić przed uruchomieniem komunikacji tramwajowej w kierunku Al. Marcinkowskiego.

Aby zapewnić komunikację w tym rejonie miasta oraz umożliwić dojazd tramwajów do centrum od strony AWF oraz węzła Kórnicka – uruchomione zostaną linie tramwajowe nr 95 oraz 99.

Linia nr 95

KÓRNICKA – most Świętego Rocha – Dowbora-Muśnickiego – Lewandowskiej – WROCŁAWSKA

Linia nr 99

AWF – Strzelecka – PLAC WIOSNY LUDÓW

Trasy tramwajów linii nr 5 i 9, które do tej pory korzystały z łuku, zostaną zmienione. Na linii nr 5 tramwaje będą kursować z Górczyna do Unii Lubelskiej, natomiast linia nr 9 zostanie zawieszona (na części trasy zastąpi ją dodatkowa linia tramwajowa nr 93).

 

Podziel się: