Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Żeromskiego

Niestachowska fot. K. Adamska
Prace przy budowie ulicy św. Wawrzyńca wkraczają w kolejna fazę, której efektem będą zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej.

Pierwsza zmiana nastąpi w niedzielę, 11 kwietnia, w godzinach między 7.00 a 9.00. Utrudnienia związane będą z demontażem kabli wysokiego napięcia i na czas tych prac trzeba będzie wstrzymać ruch na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca. Jednak wstrzymanie ruchu nie powinno trwać dłużej niż kilka minut, nie będzie więc dużym utrudnieniem dla kierowców – zwłaszcza w niedzielę o tej porze…

Natomiast od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego – od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do odcinka za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca – będą mieli do dyspozycji tylko dwa pasy ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej, nie będą też mogli skręcić w lewo, w św. Wawrzyńca. Dotychczasowy pas służący do tego będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Zmiany zajdą też na św. Wawrzyńca. Na południowej jezdni ulicy, przed skrzyżowaniem z Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu – skrajny prawy służący do skrętu w stronę ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe – do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, będzie też obowiązywać ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania – do 30 km/h.

PIM