Szymanowskiego, rampy, droga rowerowa i chodnik fot. ZDM

Z powodu budowy drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Szymanowskiego od 14 października w rejonie będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany dotyczą skrzyżowania ze światłami i wjazdu na osiedle Sobieskiego oraz zatoki autobusowej przy przystanku „Zygmunta Starego”.

Przystanek autobusowy zmieni lokalizację i zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie. Na samym skrzyżowaniu natomiast zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Natomiast ruch na rondzie u zbiegu ulic Szymanowskiego i Stróżyńskiego pozostanie bez zmian.

Zmiany dotyczyć będą także układu ruchu pojazdów na samej ul. Szymanowskiego, w obrębie skrzyżowania i zatoki. Wszystkie relacje skrętne zostaną utrzymane, jednak kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu z każdej strony ul. Szymanowskiego (w tym momencie w obrębie skrzyżowania z obydwu stron dostępne są dwa pasy ruchu dla różnych relacji skrętnych).

Na odcinku objętym budową obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także zmiany w organizacji ruchu pieszych.

Źródło: PIM