Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Podolanach i Starołęce. Od poniedziałku!

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w związku z różnego rodzaju inwestycjami od poniedziałku 27 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Starołęce i Podolanach.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w okresie od 27 stycznia do 30 września 2020 r., w związku z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z przyłączami zamykane dla dla ruchu ogólnego będą odcinki ulic Limanowskiej i Białczańskiej. Dojazd i dojście do posesji możliwe będzie z wykorzystaniem płyt przejazdowych i kładek. Na ul. Nałęczowskiej w pobliżu skrzyżowań z powyższymi ulicami mogą wystąpić miejscowe zwężenia jezdni oraz ograniczenia prędkości maksymalnej do 20 km/godz., a na ul. Strzeszyńskiej przy ul. Limanowskiej czasowo wygrodzony zostanie krótki odcinek drogi rowerowej.

Ponadto od 27 stycznia do 8 lutego 2020 r., w związku z z budową linii kablowej z przyłączami, zwężane miejscowo będą fragmenty jezdni oraz chodników na ul. Oświęcimskiej ( na odcinku od ul. Sandomierskiej do Żeglarskiej) oraz na ul. Żeglarskiej (na odcinku przyległym do ul. Oświęcimskiej). Ruch pojazdów może odbywać się po kładkach, a ruch pieszych może być kierowany na drugą stronę ulicy. Nie przewiduje się dodatkowych ograniczeń prędkości pojazdów.

Dodatkowo od 25 do 31 stycznia 2020 r., w związku z budową linii kablowej i demontażem słupa elektroenergetycznego prowadzone będą prace w pasie drogowym ul. Szarych Szeregów w pobliżu skrzyżowania z ul. Obornicką. Prace realizowane będą w godzinach przedpołudniowych poza godzinami szczytu, prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/godz., a ruch w tym czasie może być sterowany ręcznie.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze