Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Łazarzu. Nie będzie można zaparkować

Kanałowa fot. ZDM

3 października rozpoczną się prace przy nasadzeniach zieleni na ulicy Kanałowej na Łazarzu. W związku z tym tego dnia nie będzie można parkować po północnej stronie ulicy, o czym informują ustawione już na ulicy znaki.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w kolejnym etapie prac zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał po południowej stronie, głównie między Głogowską a Małeckiego i w okolicy ul. Kanałowej nr 15 (między przejściem dla pieszych a ogródkiem kawiarnianym), bo wtedy to tam będą trwały prace przy nasadzeniach drzew i krzewów.

– W trakcie prac odbrukowanych zostanie ok. 250 metrów kwadratowych chodników w miejscach, które nie są używane przez pieszych, kierowców i rowerzystów – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Posadzone będą niewielkie formy drzew m.in.: wiśnie piłkowane i świdośliwy Lamarcka. Nie zabraknie też kwitnącej zieleni niskiej – łącznie ponad 550 szt. roślin wieloletnich: krzewów róż, budlei, kocimiętki i ozdobnych traw oraz ponadto 700 szt. hiacyntów. Gatunki zostały tak dobrane, by jak najlepiej mogły się rozwijać na ul. Kanałowej oraz by kwitnące rośliny można było podziwiać przez jak największą część roku. Dzięki temu mieszkańcy i przechodnie zyskają nową, bardziej estetyczną przestrzeń.

Prace przy nasadzeniach zieleni potrwają do końca listopada. Koszt inwestycji to prawie 140 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Rady Osiedla św. Łazarz. Nowo założona zieleń będzie objęta pielęgnacją gwarancyjną.

Podziel się: