Poznań: Zmiany organizacyjne na lotnisku. Za podwiezienie pod drzwi trzeba będzie zapłacić

Port Lotniczy Poznań Ławica fot. Sławek Wąchała

Od 13 czerwca zmieni się organizacja ruchu na lotnisku Ławica. Zmiany sa istotne dla osób odwożących pasażerów – bezpłatna strefa Kiss&Fly zostanie przeniesiona i teraz za podwiezienie pod drzwi trzeba będzie zapłacić 5 zł.

Zmiany zostały zapowiedziane już w marcu. Miały obowiązywać od kwietnia, ale trochę si e przesunęły w czasie. Zgodnie z nimi strefa Kiss&Fly zostanie przeniesiona, jak zapowiadają władze lotniska, „dwie minuty drogi od terminala”, czyli jakieś 100 metrów. Do tej strefy wjeżdża się od strony stacji BP i tu będzie można zostawić pasażera całkowicie za darmo. Jak podkreślają władze Ławicy, na strefę będzie miała oko straż miejska, żeby co niektórzy „sprytni” kierowcy nie robili sobie z niej bezpłatnego parkingu na cały dzień.

Natomiast wszyscy ci, którzy jednak będą chcieli podwieźć pasażera pod same drzwi terminalu, będą musieli zapłacić 5 zł za postój do 10 minut.

O zmianach zadecydowały względy bezpieczeństwa, jak wyjaśniają władze Ławicy. Teraz, dzięki nowemu rozwiązaniu, pasażerowie będą mogli bezpiecznie wysiąść i dotrzeć do hali odlotów, a odprowadzający lub czekający na przylot nie będą musieli denerwować się kosztami parkowania. Nawet jeśli samolot będzie miał opóźnienie.

Podziel się: