Poznań: Zmiany na ulicy Wawrzyniaka. Pojawią się drzewa w donicach

Wawrzyniaka po zmianach fot. UMP

Remont chodnika i nawierzchni jezdni, nowa organizacja ruchu oraz donice z jedenastoma drzewami. Ulica Wawrzyniaka zmieni się nie do poznania, stanie się też wygodniejsza i bardziej bezpieczna.

Ulica wraz z chodnikami zostanie wyremontowana na odcinku od Szamarzewskiego do Słowackiego. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w miejscu istniejących płyt betonowych ułożone zostaną nowe, oddzielone od jezdni i linii zabudowy opaskami z kostki brukowej.

Po zakończeniu remontu zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu: parkowanie będzie dozwolone na miejscach równoległych po obu stronach jezdni (obecnie zaparkować można tylko po zachodniej stronie ulicy). Wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ulica pozostanie jednokierunkowa – auta będą mogły poruszać się od ul. Szamarzewskiego w stronę ul. Słowackiego.

Gdy zakończy się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu, będą mogły rozpocząć się prace w zakresie zieleni. Na całym odcinku pojawi się jedenaście drzew, jednak ponieważ nie można ich posadzić w gruncie bez przeprowadzenia kompleksowej przebudowy ulicy, dlatego będą rosły w donicach.

Prace na ul. Wawrzyniaka będą realizowane jesienią. Remont chodnika rozpocznie się we wrześniu i powinien zakończyć się do połowy października. Wymiana nawierzchni, zmiana organizacji ruchu i roboty w zakresie zieleni planowane są na listopad i grudzień. Jeżeli jednak pogoda pod koniec roku będzie niekorzystna dla realizacji prac, donice z zielenią będą mogły pojawić się dopiero wiosną przyszłego roku.

Koszt remontu chodnika i nawierzchni jezdni ul. Wawrzyniaka wyniesie 1 mln zł. Natomiast nasadzenia wraz z dwuletnią pielęgnacją, finansowane ze środków Rady Osiedla Jeżyce, kosztować będą 100 tys. zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: