Spychalskiego fot. ZDM

Poznań: Zmiany na ulicy Spychalskiego

Nowa organizacja ruchu ze względu na Strefę Płatnego Parkowania zostanie wdrożona na odcinku od ul. Roboczej do Przemysłowej. Zmiany rozpoczną się już 10 maja i kierowcy będą musieli przeparkować samochody.

10 maja wykonawcy nowego oznakowania pojawią się na zachodnim odcinku ul. Spychalskiego. Kierunek ruchu pozostanie tu niezmieniony: ul. Spychalskiego będzie można pojechać tylko od ul. Roboczej w stronę Przemysłowej. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy i zmieni się sposób parkowania po północnej stronie ulicy. Dotychczasowe miejsca skośne zostaną zastąpione równoległymi. Parkowanie po stronie południowej (równoległe) zostanie bez zmian. Zacznie tu obowiązywać strefa “Tempo 30”.

Nieco inaczej będzie wyglądało skrzyżowanie z ul. Roboczą. Z pomocą oznakowania poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu zmieniona zostanie przestrzeń, po której poruszają się auta. Po zmianach wlot ul. Spychalskiego będzie prostopadły do ul. Roboczej i zawężony do szerokości 4,5 m. Wyznaczona zostanie również 1,5-metrowa śluza kanalizująca ruch rowerowy, oddzielona od pasa ruchu dla aut martwym polem.

Kierowcy parkujący na ul. Spychalskiego powinni przestawić swoje samochody, tak jak o tym informują znaki. Pozostawione auta będą odholowane na koszt właściciela – opłata wynosi 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym. Do tego trzeba doliczyć mandat wystawiony przez straż miejską.

Prace na ul. Spychalskiego rozpoczną się 10 maja i powinny potrwać jeden dzień, jednak są zależne od pogody. Jeśli ona dopisze, to zakończą się zgodnie z planem i ekipy techniczne przeniosą się na ul. Czarnieckiego (11 maja) i Bergera (12 maja).

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Pobór opłat za parkowanie na ul. Spychalskiego rozpocznie się po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze objętym etapami 3 i 4 wdrażania SPP na Wildzie.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze