Poznań: Zmiany na liniach autobusowych 176 i 183. Będzie łatwiej dojechać z północy!

autobus linii nr 183 fot. ZTM

Od 12 września autobusy linii nr 183 pojadą przez ulice Garbary i Szelągowską, a linia nr 176 na wybranych kursach będzie wydłużona do Serbskiej. Wszystko po to, by ułatwić dojazd mieszkańcom północy Poznania do centrum.

Obecnie przedostanie się z osiedli na Piątkowie i Winogradach do centrum i powrót na północ – to droga przez mękę. Mieszkańcy narzekają, że kursowanie autobusów za tramwaj ma się nijak do rozkładu jazdy i w godzinach szczytu są tak zatłoczone, że już na drugim czy trzecim przystanku nie sposób do nich wsiąść.

ZTM zareagował na skargi poznaniaków, zmieniając trasy dwóch autobusów, co zacznie obowiązywać od 12 września, i wysyłając na linię nr 190 tylko autobusy przegubowe, które są bardziej pojemne. Takie autobusy kursują od 5 września na tej trasie.

– Po rozpoczęciu remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju linie autobusowe łączące Piątkowo i Winogrady bezpośrednio z centrum odnotowują bardzo duży wzrost zainteresowania – przyznaje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM. – Wśród tych, które były zalecane jako alternatywa dla PST, najwięcej pasażerów przesiadło się na linie numer: 190 oraz 168, 174, 191 i 193. Wielu pasażerów chcących dotrzeć do centrum z Naramowic oraz wschodniej części Piątkowa i Winograd korzysta też z nowej trasy tramwajowej z przesiadką na autobus w rejonie Wilczaka. Chcąc zwiększyć możliwość dojazdu z Wilczaka do centrum lub w kierunku Śródki, od poniedziałku (12 września) pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwie dodatkowe linie, oprócz kursujących standardowo ulicą Szelągowską i Garbarami autobusów nr 167, 174, 190 i 911. Będą to – nr 176 i 183.

Trasa linii nr 176 na wybranych kursach w godzinach szczytów komunikacyjnych w dni robocze zostanie wydłużona z pętli Garbary do przystanku Serbska.

Linia nr 176 – trasa na wybranych kursach od 12 września:

OS. DĘBINA – … – Garbary – Szelągowska – Wilczak – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – … – OS. DĘBINA

Natomiast linia nr 183 będzie miała zmienioną trasę. Autobus z Ronda Śródka pojedzie ulicami Wyszyńskiego i Estkowskiego, następnie przez Garbary i Szelągowską do ulicy Serbskiej i dalej stałą trasą w kierunku Szarych Szeregów.

Linia nr 183 – zmieniona trasa od 12 września:

SZARYCH SZEREGÓW – … – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA

Podziel się: