Poznań: Zmiany miejsca wydawania numeru PESEL dla obywateli Ukrainy

UMP Libelta fot. L. Łada

Obywatele Ukrainy, którzy chcą wyrobić sobie PESEL, od 15 czerwca nie mogą już tego zrobić w Galerii Malta. Ponownie miejscem wydawania będzie tylko urząd przy ul. Libelta 16.

– Od 27 kwietnia dzienna liczba wydawanych PESEL-i nie przekracza dwustu – wyjaśnia Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP. – W ostatnich tygodniach wydajemy ich około stu każdego dnia. Stąd decyzja o tym, by przenieść obsługę obywateli Ukrainy z powrotem do budynku urzędu miasta. Jeśli jednak wydarzenia na Ukrainie spowodują znaczny wzrost liczby uchodźców, to punkt w Galerii Malta zostanie ponownie uruchomiony.

Obywatele Ukrainy będą obsługiwani w normalnych godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki w godz. 7.30-17.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Miejscy urzędnicy przypominają, że aby dostać PESEL, trzeba najpierw zarezerwować wizytę – najprościej to zrobić, dzwoniąc pod numer miejskiej infolinii Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Można także umówić się online na stronie miasta, także w języku ukraińskim.

Przy rejestracji trzeba podać numer telefonu oraz wybrać termin i godzinę. Na podany numer wysłane zostanie potwierdzenie rezerwacji wizyty wraz z jej numerem. Ważne: dla każdej dorosłej osoby należy zrobić oddzielną rezerwację (na jednej rezerwacji dorosły może wyrobić także PESEL dla dwójki dzieci, jeśli jest ich więcej, trzeba zrobić więcej rezerwacji).

W budynku urzędu, przy stanowiskach obsługi dostępny będzie fotograf, z którego usług można skorzystać bezpłatnie.

Do tej pory w Poznaniu ok. 30 tysięcy obywateli Ukrainy zgłosiło się do urzędu miasta po PESEL. Najwięcej numerów – niemal 1500 – wydano 7 kwietnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: