Poznań: Zmiana organizacji ruchu na Krzywoustego

wiadukt Kurlandzka fot. PIM
Z powodu postępujących prac przy budowie wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej od 19 lipca w rejonie prac, na ulicy Bolesława Krzywoustego, zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Zakończyły się prace na jezdni w stronę Kórnika i to na nią zostanie teraz przełożony ruch pod wiaduktem w kierunku centrum Poznania.
„Oznacza to, że pojazdy jadące w kierunku centrum na wysokości wiaduktu w ciągu ul. Szwedzkiej napotkają na zwężenie, a zaraz potem zostaną poprowadzone na przeciwległą jezdnię, w stronę Kórnika. Po minięciu powstającego wiaduktu wrócą na pierwotny tor jazdy” – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Kierowcy jadący z ul. Szwedzkiej będą mogli poruszać się wcześniej wyznaczonym objazdem przez ul. Krzywoustego, przy Kinepolis, Klenowską i Krzywoustego”.

W rejonie ulicy Wiatracznej z kolei będą prowadzone prace przy kanalizacji deszczowej, które zajmą trzy najbliższe weekendy, jednak nie wpłyną na organizację ruchu w tym rejonie.

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej trwają od listopada ubiegłego roku. Nowy wiadukt ma być gotowy do końca tego roku, a wraz z nim cały nowy układ komunikacyjny: dwa nowe ronda oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: