mieszkanie do remontu fot.ZKZL

Poznań: ZKZL oferuje kolejne lokale do remontu

12 lokali jedno-, dwu- i trzypokojowych w atrakcyjnych lokalizacjach. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych już drugi raz w tym roku oferuje mieszkania do remontu.

Jest to już kolejna odsłona programu “Mieszkanie do Remontu”. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

W pierwszej tegorocznej edycji do wyremontowania było 21 lokali. Teraz ZKZL przekazuje do remontu 12 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych o metrażach od 25 do 72 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W programie są m.in. mieszkania przy Starym Rynku, ul. Ślusarskiej, placu Cyryla Ratajskiego czy ul. Jackowskiego.

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale, do 7 października 2019 roku, na specjalnym druku dostępnym w Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ulicy Matejki 57. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej ZKZL.

ZKZL, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Poznaniak
Poznaniak

Śmiech. Tyle jest pustostanów i tyle jest osób których nie stać na swoje mieszkanie. NORMALNY prezydent miasta by to zrobił w ten sposób. Sprawdzić pustostany w jakim są stanie czy, mówiąc najprościej nic się nie zawali. Jezeli wszystko jest ok to wciagać mieszkanie na listę. W całym Poznaniu takich jest bardzo dużo. Taka lista powinna być w ZKZL- u dostępna dla każdego i każdy powinien móc takie mieszkanie do remontu sobie wziąć. Oczywiście każdy spełniający określone wymogi. Wiadomo że nikomu bogatemu takich mieszkań dawać się nie powinno. Ludziom biednym zaś jak najbardziej. Niech by sobie we własnym zakresie wyremontowali i spokojnie mieszkali. Lepsze przecież to niż niszczejaca rudera. No ale dla władz Poznania lepsze są widać inne rozwiązania. Raz na ileś miesięcy rzucić biednym ludziom ochłap który i tak dostana ci którzy mają znajomości lub kopertę dla kogo trzeba. Taka to jest dbałość o ludzi których nie stać na własne mieszkanie w tym złodziejskim mieście.
Nie chce się nawet dalej pisać bo i tak nie chodzi w tym o biednych ludzi a o zarobek kilku osób na stanowiskach.