akcja Zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP

Poznań: Zgotujmy razem trochę dobra!

Pod takim hasłem odbywała się akcja zorganizowana przez władze Poznania, podczas której lokalne restauracje przygotowały i dostarczyły posiłki do potrzebujących.

Do akcji “Zgotujmy razem trochę dobra” mogły się zgłaszać wszystkie chętne restauracje – ostatecznie wybrano ich do akcji 20, według kolejności zgłoszeń i zasadności przygotowanego menu. Bo właśnie proponowane dania były bardzo ważne: chodziło o to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby bezdomne.

Każda z wybranych restauracji otrzymała od miasta 1000 zł na przygotowanie 25 posiłków dla potrzebujących. W środę, 30 grudnia restauracje biorące udział w akcji przygotowały uzgodnione posiłki, a później dostarczyły je do wyznaczonych miejsc, skąd jedzenie trafiło do bezdomnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie lub Pogotowia Społecznego.
– Cieszymy się, że na nasz apel spotkał się z tak dużym odzewem lokalnych restauratorów – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Na udziale w akcji skorzystają zarówno lokale gastronomiczne, znajdujące się dzisiaj w trudnej sytuacji, jak i osoby w kryzysie bezdomności, które bardzo potrzebują wsparcia.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze