Poznań: ZDM informuje – kosimy trawę!

Miasto – z powodu suszy – zapowiedziało rzadsze koszenie trawy na skwerach i zieleńcach. Jednak pasy drogowe rządzą się trochę innymi zasadami i teraz, gdy zrobiło się nieco cieplej, spadł deszcz i trawa urosła – ZDM zaczyna koszenie.

Częstsze koszenie trawy w pasach drogowych jest niezbędne, by nie ograniczała widoczności i nie stwarzała zagrożenia dla użytkowników dróg.

Trawniki, które wymagają koszenia, to przede wszystkim te zlokalizowane w trójkątach widoczności, przylegające bezpośrednio do skupisk krzewów lub młodych drzew, znajdujące się przy skwerach z założoną zielenią będącą w stałej, intensywnej pielęgnacji czy też w wąskich pasach przy jezdniach, chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że prace na trawnikach będą się odbywać według nowych wytycznych: w celu ochrony gleby przed przesuszaniem zwiększona została wysokość koszenia trawy. Wprowadzono także zasadę, że na większości terenów pokos – czyli skoszone rośliny nie będą wywożone tylko rozdrabniane na miejscu i pozostawiane, aby umożliwić obieg materii organicznej i użyźniać glebę.

W tym roku areał ten jest zdecydowanie mniejszy niż w 2019 roku – ok. 30% mniej trawników jest przeznaczonych do koszenia, dodatkowo duży procent będzie koszony tylko dwukrotnie w sezonie.

ZDM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze