zbieranie podpisów fot. M. Wiśniewski

Poznań: Zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego trwa

“Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Szturm chętnych po podpisy!” – napisał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, po porannym zbieraniu podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Poznań, nazywany czasami z przekąsem, a czasami z zazdrością “bastionem Platformy Obywatelskiej” aktywnie włączył się w zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Od godziny 7.00 rano na Moście Teatralnym można było spotkać Mariusza Wiśniewskiego, pierwszego zastępcę prezydenta Poznania, który namawiał przechodniów do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

A raczej – miał namawiać. Bo wcale nie musiał. Mimo obecności kilku osób przy stoisku chwilami tworzył się zator, tak wiele osób chciało wesprzeć swoim podpisem start kandydata Koalicji Obywatelskiej. Nic dziwnego, że zastępca prezydenta napisał na Facebooku: “Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Szturm chętnych po podpisy!”. A przecież Mariusz Wiśniewski jest doświadczonym samorządowcem, niejedne wybory widział i niełatwo go zaskoczyć…

Pomoc w zbieraniu podpisów zadeklarowali wszyscy wielkopolscy posłowie i senatorowie PO oraz Nowoczesnej, do głosowania na Rafała Trzaskowskiego będzie też namawiał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Czasu jest niewiele – prezydent Warszawy ma zaledwie tydzień, by zebrać 100 tysięcy podpisów wymaganych, by oficjalnie można go było uznać za kandydata na prezydenta RP.

Ale zaczęło się obiecująco: licznik na stronie Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że dotąd zebrano 11326 podpisów – a to wynik tylko jednego, i to niepełnego dnia zbiórki.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze