czipowanie kota UMP
Takie święto jest dobrą okazją, by przypomnieć o potrzebach kocich mieszkańców schroniska dla zwierząt przy ulicy Bukowskiej. Przez dwa tygodnie trwa zbiórka darów dla kotów.

Na liście kocich potrzeb znajdują się:
Karmy mokre i suche z wysoką zawartością mięsa. Należy pamiętać, że czworonogi przebywające w schronisku i pod opieką fundacji mają inne potrzeby żywieniowe niż te mieszkające w domach, bo niektóre z nich są chore albo przechodzą rekonwalescencję po wypadkach. Muszą więc dostawać najlepszą jakościowo karmę, aby ograniczyć ryzyko powikłań zdrowotnych.

Ręczniki papierowe, gąbki, środki czystości, podkłady, rękawiczki jednorazowe;
Żwirek dla kotów: drewniany, kukurydziany, bentonitowy, ale nie silikonowy;
Kocie zabawki, miski, łopatki do czyszczenia kuwet, koce polarowe.

Potrzeby są ogromne, co widać choćby w statystykach straży miejskiej – strażnicy ratują około 300 kotów rocznie! Większość z nich, niestety, trafia do schroniska. Trzeba jednak dodać, że miasto wspomaga także koty wolno żyjące i mające swoich właścicieli: tylko w ubiegłym roku można było kota bezpłatnie zaczipować, wysterylizować czy wykastrować, a koty wolno żyjące dostają domki, karmę i także są sterylizowane.

Akcja jest prowadzona od 15 do 28 lutego – w Schronisku dla zwierząt, przy ul. Bukowskiej 266 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10 – 17, w weekendy w godz. 10 – 15) oraz w holu Palmiarni Poznańskiej przy ul. Matejki 18 (od wtorku do niedzieli, w godzinach 9 – 17).

WGK UMP