Poznań: Zbieramy pomoc dla szpitala przy Lutyckiej

maseczki fot. FB
Pięć poznańskich osiedli połączyło siły, by wesprzeć Szpital Wojewódzki przy ul. Lutyckiej. Lekarze z tego szpitala zwrócili się z prośbą o pomoc – na oddziałach brakuje podstawowych środków ochronnych i dezynfekujących, a także ochrony osobistej.

Sołacz, Kiekrz, Smochowice, Podolany i Strzeszyn zorganizowały zbiórkę na portalu zrzutka.pl  – jest już na niej prawie 12 tys. z zaplanowanych 50 tys. Za te pieniądze zostaną kupione rękawiczki ochronne, maseczki ochronne jednorazowe z atestem, maseczki wielorazowe z filtrami, przyłbice, środki do dezynfekcji rąk, środki do dezynfekcji powierzchni i podłóg, podstawowe środki do higieny osobistej tj. mydło w płynie, żele pod prysznic, mokre chusteczki oraz ręczniki jednorazowe.

Szpital zamówił potrzebne środki u dostawców w innych krajach, ale niestety zostały zatrzymane na granicy. Dlatego prosi o pomoc. Najpilniejszą potrzebą jest pomoc dla oddziału kardiologicznego i położniczo-ginekologicznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej w Poznaniu. Lekarze ratując życie mają problem z zapewnieniem odpowiedniej ochrony i sobie, i pacjentom. Dlatego tak ważne jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa.

Wspomóc szpital przy Lutyckiej można tutaj.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: