UEP fot. UEP

Poznań: Zawód audytor. Dzięki Uniwersytetowi Ekonomicznemu

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu od nowego roku akademickiego będzie można kształcić się na pierwszym w Polsce kierunku studiów Nadzór i kontrola prowadzonym wspólnie z międzynarodową firmą audytorską EY. Ponad 60 proc. wykładowców stanowić będą praktycy z wieloletnim doświadczeniem biznesowym.

Obie strony już podpisały umowę na prowadzenie kierunku studiów. UEP reprezentował rektor,  prof. dr hab. Maciej Żukowski, a EY Robert Klimacki.

Program studiów i plan zajęć zostały skonsultowane z praktykami biznesu zatrudnionymi w EY, pełniącymi funkcje kierownicze oraz praktykami pracującymi jako wykładowcy UEP. Dodatkowo każdy student będzie miał zagwarantowaną płatną praktykę w EY.

Studia oferowane są na II stopniu w trybie stacjonarnym i są bezpłatne. Przygotowują do pracy w audycie, kontrolingu finansowym i rachunkowości zarządczej. W tym celu wybrano zagadnienia uznane za szczególnie istotne z punktu widzenia problemów i trendów rysujących się we współczesnej gospodarce w edukacji z zakresu rachunkowości, audytu i szeroko rozumianych finansów.

Przygotowując kierunek Nadzór i kontrola wykorzystano doświadczenia partnera – renomowanej międzynarodowej firmy audytorskiej, dotyczące pożądanych kwalifikacji i kompetencji u rekrutowanych pracowników.

Absolwent będzie posiadał wiedzę zawodową z dziedziny ekonomii i finansów oraz dobrze rozwinięte umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami nadzoru, kontroli i audytu. Zyska trzy najbardziej pożądane przez pracodawców kompetencje: samoorganizacyjne, interpersonalne i zawodowe.

Studia uruchomione zostały w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu pt. „Utworzenie i realizacja nowego kierunku pn. nadzór i kontrola w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP)”.

UEP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze