Stary Port

Poznań: Zaplecze przystani w Starym Porcie jest już gotowe. “Będzie służyć nie tylko żeglarzom”

Zakończyła się budowa zaplecza przystani w Starym Porcie nad Wartą. Obiekt kosztował ponad 2,7 miliona złotych.

Nowy obiekt przypomina z wyglądu kontener i został podzielony na dwie części – gastronomiczną i sanitarną. Osoby z niego korzystające będą więc mogły w jednym miejscu zarówno wziąć prysznic i zrobić pranie, ale też pójść na obiad.

– Do mariny prowadzić będzie Wartostrada, którą systematycznie rozbudowujemy – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa ponad kilometrowego odcinka od mostu Królowej Jadwigi do Chwaliszewa. Wkrótce rozpoczniemy też budowę odcinka prowadzącego do amfiteatru u podnóża Bramy Poznania. Pracujemy nad koncepcją wydłużenia Wartostrady w kierunku Dębiny i Czerwonaka oraz analizujemy warianty przebicia jej pod ulicą Jana Pawła II.

– Budynek będzie służył nie tylko żeglarzom, którzy znajdą w nim zaplecze socjalne, ale wszystkim poznaniakom. Powstanie w nim punkt gastronomiczny, a dodatkową atrakcją dla mieszkańców miasta i turystów będzie znajdujący się na dachu taras z widokiem na Katedrę – dodaje Bartosz Guss, kolejny zastępca Jacka Jaśkowiaka.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę PROMET-BIN Borucki Sp. J. z Obornik. Kosztowała ona budżet miasta ponad 2,7 miliona złotych.

UMP / NA

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze