Poznań: Zamiast parkingu – osiedle. MTP sprzedają teren przy Matejki

100 milionów złotych – na tyle szacowana jest wartość działki między ulicami Matejki a Ułańską, na której obecnie mieści się parking Międzynarodowych Targów Poznańskich. MTP chcą teren sprzedać.

Parking zajmuje 6,5 ha gruntu, są tam też magazyny MTP, z czego pięć, z czerwonej cegły, to pozostałość po znajdujących się tam niegdyś koszarach. Targi mają już gotową koncepcję zagospodarowania tego terenu, którą trzy lata temu zleciły pracowni CDF Architekci. Zgodnie z nią w tym miejscu mogą powstać biurowce i osiedle mieszkaniowe – biurowce mieściłyby się wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, za Olimpią znalazłby się hotel, a wewnątrz kompleksu byłyby budynki mieszkalne, nie wyższe niż pięć kondygnacji.

Koncepcja zgadza się z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który został uchwalony dla tego terenu w ubiegłym roku, obejmuje także drogi wewnętrzne dla tego terenu i drogę dojazdową. Targi liczą na to, że gotowa koncepcja zagospodarowania ułatwi sprzedaż terenu i podwyższy cenę. Chcą te pieniądze przeznaczyć na remont hali Arena.

Nieograniczony przetarg na zbycie nieruchomości MTP zamierzają ogłosić już 14 maja. Oferta będzie dostępna przez 75 dni, a później przewidziana jest aukcja elektroniczna i sprzedaż. W następnej kolejności MTP chcą przygotować do sprzedaży swoje tereny w Żernikach, które kupiono w czasach, gdy myślano o wyprowadzeniu targów za miasto.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze