straż graniczna fot. NOSG

Poznań: Zamiast na wakacje do Antalyi trafili do… izby wytrzeźwień

Zdejmowali maseczki, ignorowali polecenia personelu i pili alkohol, który wnieśli ze sobą na pokład samolotu. Dwóch Polaków, którzy mieli polecieć z Poznania do Antalyi, zostało w kraju. W izbie wytrzeźwień.

W sobotę 21 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w
Poznaniu-Ławicy otrzymali zgłoszenie od kapitana samolotu odlatującego do Antalyi. Na pokładzie znajdowało się dwóch pasażerów, którzy nie wykonywali poleceń załogi, zdejmowali maseczki ochronne, spożywali wniesiony na pokład alkohol i zachowywali się agresywnie wobec załogi oraz innych pasażerów.
– Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład samolotu – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Widząc to dwóch niesfornych pasażerów w wieku 47 i 52 lat dobrowolnie opuściło samolot.

Ale na tym zdarzenie jednak się nie skończyło, bo mężczyźni, mimo że sami opuścili pokład samolotu, byli tak pijani, że nie można się było z nimi porozumieć. Nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy straży granicznej, byli też bardzo agresywni. Strażnicy wezwali więc dwa patrole policji, które odwiozły ich na izbę wytrzeźwień. A gdy wytrzeźwieją, na każdego z nich będzie czekał mandat karny w wysokości 300 zł.

NOSG, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze