Poznań: Zamaskowany mężczyzna zerwał nalepkę „Wolna Ukraina”

nalepka Wolna Ukraina fot. UMP

Od marca w poznańskich tramwajach i autobusach można zobaczyć nalepki z napisem „Wolna Ukraina” jako wyraz solidarności z walczącym narodem ukraińskim. Dwa dni temu zamaskowany mężczyzna zerwał je z drzwi tramwaju.

O sprawie poinformowało MPK Poznań na swoim profilu społecznościowym zaznaczając, że nie był to niestety pierwszy taki incydent.
„Do pierwszych drzwi tramwaju linii nr 6 podszedł mężczyzna (skrywający swoją twarz pod kapturem) i szybkim ruchem zdarł z drzwi naklejkę z napisem „Wolna Ukraina” – opisuje zdarzenie MPK. – „Po interwencji motorniczego Pan szybko opuścił pojazd zrywając przy tym identyczną nalepkę z tylnych drzwi pojazdu”.

Nalepki wiszą na drzwiach od początku marca. „Nie dajemy jednak przyzwolenia na niszczenie tramwajów i autobusów MPK Poznań (co obejmuje również usuwanie różnego rodzaju informacji i piktogramów na i w pojazdach)” – podsumowuje MPK. – „Jeśli jednak znajdą się osoby skłonne do podobnych „bohaterskich” czynów, to przynajmniej niech mają na tyle odwagi i nie zakrywają twarzy”.

MPK podkreśla, że pasażerowie mają prawo do wyrażania swojej opinii, ale powinni to robić w bardziej cywilizowany sposób – na przykład poprzez wysłanie maila do spółki. Adres jest podany na jej stronie.

Nalepki z napisem „Wolna Ukraina” po polsku i ukraińsku można także zobaczyć na radiowozach straży miejskiej i samochodach urzędu miasta.

Podziel się: