autobus tymczasowy fot. UMP ZTM

Poznań zakorkowany. Jeden z pasażerów autobusu nie wytrzymał i wybił szybę w drzwiach

Od rana cały Poznań stoi w korkach. Winnymi są przede wszystkim fatalna pogoda oraz prace remontowe prowadzone na Roosevelta.

Sytuację pogorszyła poranna awaria świateł na skrzyżowaniu Żeromskiego i Dąbrowskiego. Kluczowe wydają się jednak prace prowadzone na Roosevelta, o których informowaliśmy kilka dni temu. W wyniku prowadzonych prac gwarancyjnych kilka linii tramwajowych musiało zmienić swoje trasy. Inaczej wygląda również organizacja ruchu w okolicach ronda Kaponiera (wszystkie zmiany można znaleźć tutaj)

Frustracja spowodowana korkami doprowadziła do niezwykłych zachowań. Jeden z pasażerów zirytowany czekaniem postanowił sam opuścić pojazd komunikacji miejskiej. W tym celu zdecydował się wybić szybę w drzwiach… Sprawca będzie musiał pokryć szkodę, a współpasażerowie dzięki jego zachowaniu zmarnowali jeszcze więcej czasu.

 

Daj znać innym

25
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
:(
Gość
:(

moi drodzy, przez 46 lat w tym mieście nie powstał ani jeden most drogowy. Pomijam obwodnicę autostradową, która specjalnie nie jest budowana pod mieszkańców o czym świadczy pominięcie przeprawy pomiędzy Dębiną a ulica Starołęcką. POznań umiera, każdy normalny to widzi. Gdy są pieniądze strukturalne z UE na drogi, mosty, kolej, tramwaje – to w POznaniu jednego projektu nie potrafią przygotować. POrażka nieudolności. POdobno w komunikacji miejskiej ma być lepiej. POdobno, bo jak zwykle nie wyszło w POznaniu. POznaniu know – how. Jak dobrze, że we Wrocławiu, a nie POznaniu zaczyna się przyszłość.

Jarosław
Gość
Jarosław

To się wyprowadź do Wrocławia 🙂

wybór
Gość
wybór

No i wyjedzie, a przynajmniej jego dzieci. Ty będziesz mieć satysfakcję, że gościowi dosr*eś, za to jego rodzina będzie mieć w życiu łatwiej od twojej. Bo we Wrocławiu już teraz jest 8 razy więcej firm nowych technologii niż w Poznaniu. I dużo więcej lotów z lotniska, bo w takim Poznaniu spadło o 8% w porównaniu z poprzednim rokiem. Taki rozwój do tyłu. Nawet w piłce nożnej zapanowała nijakość i tak zostanie na lata. Zmarnowany potencjał w każdej dziedzinie.

elik
Gość
elik

Zgadzam się, że Poznań pomału staje się prowincją. Daleko mu do Wrocławia.

Janusz
Gość
Janusz

A skąd Ci przyszło do głowy że w Poznaniu stałe.musi być progres jak ani jednego POZNANIAK nie ma we wladzacb – wszyscy z Wroclawia

mm
Gość
mm

Jarek, a ty nie widzisz, co się w mieście dzieje? Poszliśmy z żoną w niedzielę do Teatru Wielkiego. Przedstawienie skończyło się o 22-giej, chcieliśmy zjeść jeszcze kolację. Ku naszemu zdziwieniu, w centrum nie było nic otwarte, a w dwóch restauracjach powiedziano nam, że z uwagi na wymarłę centrum zamykają o 23-ciej i że kuchnia już nie pracuje. Na Stary Rynek nie doszliśmy, fakt, ale 3 lata temu, jeszcze za Grobelnego – coś takiego byłoby niemożliwe.

rosignol
Gość
rosignol

Ja w wyborach samorządowych nie głosowałem. Ktoś wam ustalał na kogo głosować?

miki
Gość
miki

na Jaśkowiaka głosują urzędnicy w obawie o utratę miejsc pracy. To bolączka każdego większego miasta.

M.
Gość
M.

Trzeba było dojść w okolice Rynku, to byście się z żoną zdziwili. I najedli 🙂

hmm?
Gość
hmm?

Użyte tu hasło “przyszłość zaczyna się we Wrocławiu” to nowa promocja miasta. Nie wiem, jakie mamy hasło w Poznaniu, chyba nadal miast know-how. Mam jednak wrażenie, że nazywanie Poznania miastem know-how jest mocno na wyrost. Porównując choćby do wspomnianego Wrocławia Poznań wygląda bardzo blado. Gdziekolwiek wędrowaliśmy w tym roku – na wybrzeżu Ustka, Półwysep Helski, w centrum Warszawa, na wschodzie Białystok, w górach Zakopane i Sudety – tu wszędzie były namioty reklamujące atrakcje Dolnego Śląska i Wrocławia. Nigdzie nie trafiliśmy na reklamę Poznania i Wielkopolski. Inne porównanie – na pseudo dworcu w Poznaniu można w punkcie promocji dostać koszulkę, mapkę i tyle. W punkcie na przepięknym dworcu PKP we Wrocławiu można dostać kilka tysięcy ulotek, gadźetów reklamowych i informację prawie całą dobę. Różnica jest kolosalna. Poznań, mimo, że tu jeszcze mieszkam, przeżywa TRAGICZNĄ ZAPAŚĆ.

M.
Gość
M.

A kiedy zaczną reklamować Poznań, napiszesz, że marnują pieniądze na idiotyczną promocję.

Maja
Gość
Maja

Właśnie nasze miasto zakupiło kilkanaście nowych tramwajów. Remontują wiadukty na potęgę, tworzą parki i place do rekreacji, wreszcie będzie tramwaj na Naramowice, W ciągu ostatnich ok. dziesięciu lat moja okolica odżyła – z zapyziałego kwartału zrobiła się symapatyczna miejscówka z przystępną gastronomią. W lipcu gościłam moją dawno nie widzianą koleżankę, która po przechadzce po okolicy stwierdziła, że dzielnica żyje. A kiedyś było to miejsce wyłącznie do przechodzenia w drodze do pracy itp. We Wrocławiu bywam regularnie – teraz to oni nam mogą zazdrościć. Ale są też i tacy, którzy funkcjonują jedynie zza klawiatury i niczego wokół nie dostrzegają. Albo po prostu mają zadanie pisać takie komentarze – każdy zarabia jak umie 🙂

AGENT 1970
Gość
AGENT 1970

Komunikacja w tym mieście to totalna porażka a wina oprócz MPK obarczam władze w Poznaniu a zresztą jak DEWIANCI są u władzy i to jeszcze ze złodziejskiej platfusowni to co się można spodziewać 😡

opinia
Gość
opinia

Poznań to siedlisko lewaków z LGBT

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Jaskowiak niech pokryje straty to on zniszczył to miasto

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

jeszcze wiecej swiatel trzeba nawalic zamiast rond bez sygnalizacji np zegrze lepiej dzialalo w remoncie niz po

Włodzimierz Sylwestrzak
Gość
Włodzimierz Sylwestrzak

Już przestaję się dziwić. Ludzie mają granice wytrzymałości.

Marcin Myta Mytkowski
Gość
Marcin Myta Mytkowski

Jeszcze kilka ulic wyłączyć z ruchu i pierdzielnąć kilka ścieżek rowerowych ….

Jan Nowak
Gość
Jan Nowak

Promocja pedałów mówisz.

Marcin Myta Mytkowski
Gość
Marcin Myta Mytkowski

Jan Nowak to co od kilku lat tam promuje …

Jan Nowak
Gość
Jan Nowak

Może o to chodzi żeby wszyscy zaczęli pedałować.

Marcin Myta Mytkowski
Gość
Marcin Myta Mytkowski

Jan Nowak być może

Olga Gierak
Gość
Olga Gierak

Jakub 😮

Jakub Skotarczak
Gość
Jakub Skotarczak

Groźny typ 💩

Olga Gierak
Gość
Olga Gierak

Jakub pewnie z mojej dzielni 😅