zakaz na Brandstaettera fot. ZDM

Poznań: Zakaz wjazdy samochodów na Brandstaettera przed ósmą. Już od jutra

Rodzice chcący dowieźć swoje dziecko do jednej z dwóch szkół znajdujących się przy ulicy Brandstaettera od jutra nie będą mogli tego zrobić. ZDM wprowadził zakaz wjazdu samochodów od 7.45 do 8.00. Ze względów bezpieczeństwa.

Przy ulicy Brandstaettera, która jest wąską, jednokierunkowa uliczką, znajdują się dwie szkoły podstawowe i przed ósma robi się tam olbrzymi tłok. Wszyscy rodzice chcą dowieźć dzieci do szkoły, najlepiej pod same drzwi. Dlatego, jak informowaliśmy, Zarząd Dróg Miejskich postanowił wprowadzić taki zakaz.
“To stwarza ogromne zagrożenie dla tych uczniów, którzy pieszo lub rowerami (a także coraz modniejszymi hulajnogami) udają się na lekcje. Muszą lawirować pomiędzy manewrującymi samochodami. W każdej chwili może dojść do potrącenia” – wyjaśnia swoją decyzję ZDM. – “Dlatego, pilotażowo, wprowadzony zostanie 15 minutowy zakaz skręcania z ul. Za Cytadelą (nie dotyczy mieszkańców) w ul. Brandstaettera. Dzieci by dotrzeć z samochodu rodziców do szkoły będą musiały przejść około 100-metrowy odcinek”.

Zakaz będzie obowiązywał od 7.45 do 8.00, tylko w dni nauki, i nie będzie dotyczył mieszkańców ulicy. ZDM zamierza tam też ustawić fizyczną zaporę dla kierowców, którzy chcieliby zignorować zakaz i jednak wjechać w ulicę.

Rozwiązanie jako pilotażowe będzie obowiązywało przez dwa tygodnie. Jeżeli okaże się korzystne – pozostanie na stałe, a ZDM rozpocznie prace nad wprowadzenie go przy kolejnych szkołach.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze